Danes je Če apr 24, 2014 1:43 pm

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
RAK na črevesu 
Avtor Sporočilo

Odgovor RAK na črevesu
Po enem tednu zaprtja je moral moj ati z resilcem v bolnico. Se istega dne je dobil diagnozo. Raka na črevesu, nekaj tumorjev tudi v tankem črevesu.
Iskala sem informacije po internetu in se tudi zanimala glede zdravljenja z omelo. Na enem švicarskem forumu sem brala kar nekaj primerov, da so bolniki po operaciji kljub metastazam odklonili kemoterapijo in so se zdravili do smrti z omelo. Baje so bili dalj časa aktivni, bolj vitalni in na koncu kar zaspali. Mojemu atiju so skrajšali črevo in bo v naslednjih dneh prišel domov. Mi bi mu radi nudili čimveč možnosti in upanja, ampak atija je težko spraviti v dobro voljo. Edino, kar mu lahko nudimo je čim več informacij o alternativnem zdravljenju.
Zaenkrat še imamo zelo različna mnenja o kemoterapiji in alternativi. Čeprav vemo, da kemoterapija uničuje tudi zdrave celice in škodi imunskemu sistemu, si ne upamo odkloniti kemoterapije. Vem, da naj ati to sam odloči, ampak vseeno bi rada dobila čimveč informacij, ki bi bile uporabne.
Zanima me tudi, če bela omela ne deluje v času kemoterapije. Homoepatijo so nam popolnoma odsvetovali.

Se Vam najlepše zahvaljujem za odgovor.

To okt 24, 2006 11:21 am

Kraj: München
Odgovor Re: rak na črevesu
Jana napisal/-a:
... Na enem švicarskem forumu sem brala kar nekaj primerov, da so bolniki po operaciji kljub metastazam odklonili kemoterapijo in so se zdravili do smrti z omelo. Baje so bili dalj časa aktivni, bolj vitalni in na koncu kar zaspali..... Zanima me tudi, če bela omela ne deluje v času kemoterapije. Homoepatijo so nam popolnoma odsvetovali...

Pozdravljena ga. Jana!
V Svici je drugace kot je to v Nemciji, kjer je zakonodaja dopolnilnega zdravljenja urejena. Pri raku ne ne zdravi alternativno, temvec se zdravi dopolnilno (komplementarno).

Z omelo se lahko zacne zdraviti cimprej in se lahko zdravi tudi vsporedno s kemoterapijo. To je tudi smiselno, saj pomaga pri stranskih ucinkih kemoterapije, sevanja, ne pride do mocnega padanja leukocitov, omela lahko zavira rast tumorja, pomaga pri depresivni naravnanosti, nocnem znoju, apetitu, presnovi, zniza se doza sinteticnih protiboloecinskih in pomirjevalnih zdravil...
Pravtako je smiselno istocasno zdravljenje z encimi, ki zavirajo metastaziranje in tvorbo imunskih komplementov (pri nekontroliranem stimuliranju imunskega sistema).

Potrebno je gledati katero omelino zdravilo se vzame, glede na proizvajalca, nacin proizvodnje, glede na diagnozo (organ), pa tudi glede na koncentracijo (fazo zdravljenja), spol ipd...
Pri neprimerni uporabi omela ne pomaga, ker dela telo protitelesca, ali ker se ne dosezejo dovolj visoke doze, ali ker telo sploh ne reagira na omelo...
Zato se je potrebno natancneje informirati. Pravtako pride v postev pri zdravljenju raka samo omela v obliki inekcij.

Nasi bolniki hodijo po omelo k zdravnikom v Avstrijo in Italijo.
O italjanskem proizvajalcu omele se zaenkrat nimam strokovnih informacij.
Opozarjam, da se je potrebno pricizno informirati in se drzati pravil pri injiciranju, da ne pride do okuzb. Ker bi bilo sicer nujno jemanje antibiotikov, ki lahko tako poslabsajo crevesno floro in imunski sistem, da se stanje bolnika rapidno poslabsa in se mu v doloceni fazi ne da vec pomagati. Sicer pa ce se imaste vprasanja, me lahko vprasate tudi na OS ali po mailu.

V homeopatiji je zelo malo strokovnjakov, ki se spuscajo na ta teren. Idealno bi bilo, da homeopat zdravi s klasicno in s kompleksno homeopatijo (odvisno od faze zdravljenja), vendar klasicni homeopati (H. ki se bavijo s klasicno homeopatijo) niso ravno navduseni nad kompleksno (organotropo) homeopatijo, tako da se tezko najdejo sposobni strokovnjaki.
Seveda ni nikjer garancije, so le moznosti. Vendar kljub strogim navodilom, ki se jih naj ravnajo bolniki pri klasicni homeopatiji, lahko recem, da homeopatija pomaga vcasih tudi brez upostevanja le-teh. Tako da ne moremo nekaj povsem izkljuciti ali posplositi.

Vsak lahko sam odloci, ce hoce odkloniti kemoterapijo, vendar v Vasem primeru jaz tega sploh ne bi mogla svetovat. Ne samo zato, ker ne smem, temvec zato, ker pisete, da ima ati tudi tumorcke v tankem crevesu, ki jih verjetno niso operirali. Jaz Vam lahko le svetujem, da poskusite kar Vam je mozno, da bi ati cimbolje prenasal kemoterapijo.
Pri stimuliranju imunskega sistema glejte, da ne boste pretiravali; zato je potrebna na vsak nacin strokovna pomoc.

Vas lepo pozdravljam.

To okt 24, 2006 6:44 pm

monklonalna protitelesca

v prizadevanju, da ne bo preveč iskanja in da bi našli čimveč informacij pod eno temo (diagnozo), naj tule dodam še informacijo o bioloških zdravilih

Avastatin® ne zdravi raka. To je zdravilo po principu antiangiogeneze; Bevacizumab so gensko-tehnicno proizvedena protitelesca, ki v tem zdravilu vplivajo na tak način, da zaustavljajo razvoj (rast) novih žil (rastni dejavnik za žilni endotelij -VEGF) in s tem zadržujejo rast rakavih žarišč. V kombinaciji z drugimi zdravili podaljša življenje.
V Ameriki je zdravilo dovoljeno od 2004 za zdravljenje metastaziranega kolonrektalnega karcinoma. Indiciran je pri bolnikih z napredovalim rakom debelega črevesa in danke, ki jih predhodno niso zdravili s kemoterapijo.
Julija je moral proizvajalec Genentech sporočiti US- zdravnikom v „Dear Doctor“-Letter, da obstojajo dokazi za povišano nevarnost težkih arterijskihtrombo-emboličnih komplikacij. Povišan riziko je predvsem pri bolnikih, ki imajo te težave v anamnezi in pri bolnikih nad 65 let. V Europi je Bevacizumab dovoljen kot zdravilo Avastatin® od januarja.
------------------------------------------------------------------

Drugo sredstvo je Cetuximab, ki ga poznamo pod komercialnim imenom Erbitux®. Po strukturi je pravtako rekombinantno humano monoklonsko protitelo IgG1, torej beljakovina. Deluje tako, da se veže na epidermalni rastni dejavnik (EGFR), ki ga imenujemo tudi receptor HER1, s čimer zmanjša učinek rastnega dejavnika (ga zavira), ki igra pomembno vlogo pri rasti rakavega tkiva.
Indicirano je za zdravljenje napredovalnega raka debelega črevesja in danke, in sicer v kombinaciji s citostatikom irinotekan ali pri bolnikih, pri katerih irinotekan v monoterapiji ni bil učinkovit; t.p. v drugi liniji zdravljenja.
------------------------------------------------------------------

V preklinični fazi preverjanja ali v I./II. fazi študij se nahajajo monoklanalna protitelesca za črevesnega raka:
Cantuzumab,
Laberuzumab in
Mapazumumab

To nov 28, 2006 11:07 pm

Mi se še kar borimo. Od začetka je bilo hudo, zdaj pa se je ati kar navadil na te inekcije. Na zadnji kontroli je bilo nespremenjeno. Kri je v redu.
Spet sem se malo informirala o homeopatiji. Ena prijateljica mi je rekla, da obstojajo neke nosode, ki pridejo v poštev pri vsakem raku. Poznate Vi to zdravilo? V kakšni obliki se dobi? Kaj pravite, se bi ujemalo to z omelo? Nekako ne morem mirovati.

Najlepša hvala za Vaš odgovor.
Pozabila sem moje geslo; jaz sem Jana:)

Če jun 28, 2007 2:07 pm

Pozravljena ga. Jana!

Lepo, da imate upanje, to tudi daje moč. Zelo me veseli, da je Vaš oče odprt za dodatno zdravljenje. V prvi vrsti pa Vas bi rada opozorila na zdravo prehrano in da gledate na to, da bo pil dovolj nevtralne tekočine.
Seveda lahko konzultirate homeopata. Omela in homeopatija si ne nasprotujeta. Tukaj na forumu HOMEOPATIJA boste našli nekaj naslovov od zdravnikov in enega heilpraktika, ki se bavijo s homeopatijo. Jaz jih osebno ne poznam, niti ne smem nikogar priporočati.
Poskusite po telefonu dobiti čimveč informacij, ki so potrebne za Vašo odločitev.

Da ne bo nesporazumov: izgleda da je Vaša znanka ciljala na nosodo Carcinosina, vendar to ni sredstvo, ki zdravi raka. To je le sredstvo, ki lahko prepreči karcinogeno konstitucijo. To pomeni, da je lahko pravtako zdravilo za tiste, ki imajo tak način življenja, ali ker veljajo za potencialne rakove bolnike in se zdravijo na tem, da ne bi obdržali rakotvorno strukturo, ki jo je pokazala obširna anamneza pri homeopatu.

POZOR: homeopatska (tudi kompleksna) zdravila se dostikrat uvrščajo med sredstva, ki jih lahko jemljemo brez pomislekov. Vendar pri neumestni uporabi lahko pride do "provinga" (preizkus zdravila). V primerih, če se oseba zdravi brez strokovnega nadzorstva, se lahko zgodi, da zamenja to s „prvo reakcijo“ in nadaljuje z zdravjenjem; tako lahko delujoča homeopatska sredstva vodijo do neželjenih posledic.

Zato je pomembno, da si vzamete 2 do 3 uri časa za obisk pri homeopatu, da ugotovi, katero sredstvo bi bilo za Vašega očeta najbolj primerno.

Vas lepo pozdravljam!

Če jun 28, 2007 11:34 pm
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za: